DEV...ELeferno

tady se pracuje. Kurva, fakt těžce se tu pracuje. Ale už to mám skoro hotový.Lz.

Příhody kravaťákovy

Ruské vyjádření nakoněc nastupíla zimá lze zapsat dvojím způsobem. Ten syntakticky a filologicky správný je наконец наступила зима a jeho obsahem je sdělení, že zima je konečně tady a lze se zplna oddat s ní spojeným radovánkám. Onen druhý způsob zápisu má blíž k argotu a zní на конец наступила зима. Ve veřejně přijatelné podobě jej lze opsat zhruba nějak jako оuda přišlápla Zima a s radovánkami to nemá nic společného.

Číst dál: Kravaťák amatérským jazykystou

Pod pojmem odmašťovna chápou různí lidé různé věci. Když byl kravaťák ještě mladičkým kravaťáčkem a přivydělával si ke studiu brigádou v národním podniku Autobrzdy Jablonec, závod .. ehm.. to hnízdo úchylů pod horamam, byla odmašťovna předposledním provozem před galvanovnou. Z galvanovny do ní pronikalo lehounké aroma vanilky z chromovacích lázní, voněl tam teplý olej, takovou tou nosu lahodící vůní strojírenských provozů a pekelně tam smrděla rozpouštědla. Toluen, xylen, trichlóretylén, lehký benzín, tetrachlór. Součástky, zablemtané řeznými a chladícími emulzemi, s mastnými otisky prstů a mnohdy i celých dlaní dělnické třídy vylézaly z odmašťovacích lázní matně lesklé, čisté, sem tam ve světle nevýbušných zářivek jiskřící kapkami odmašťovadla nebo detergentu. 

Číst dál: Kravaťák odmašťovačem

Budování vzdušných zámků je oblíbenou a periodicky se opakující kratochvílí kravaťákova penězodárce. Vzdušné zámky obvykle vynikají vznosnou architekturou, dokonale nepasující do plánovaného prostředí výstavby, celým spektrem samostatně nádherných, leč v komplexu společně nepoužitelných ozdobných i funkčních prvků, propracovaným systémem náboru zahradníků, topičů, uklízeček, pokojských, dveřníků, kuchtíků a ficek při totální absenci majordoma a mnoha dalšími vychytávkami, v menším měřítku podobnými podnikatelskému baroku. Penězodárce přitom, veden jakousi pro kravaťáka nepochopitelnou úchylkou vyžaduje, aby se kravaťák na projektování a výstavbě těchto vzdušných píčovin přímo či nepřímo účastnil, což z jedné strany přináší kravaťákovi nemálo potěšení a studijního materiálu k tématům zmrdství a etologie nadnárodních korporací, ze strany druhé pak neméně chlopot a problémů.

Číst dál: Kravaťák architektem vzdušných zámků.

Kravaťák  si potrpí na lyže a lyžování. Je ale pravdou, že čas a prostor nejsou již dlouho této kravaťákově zálibě nakloněny a konec uplynulého roku nebyl v tomto směru žádnou výjimkou. Své k tomu řekla i normotvorná smršť OICA (a také ACEA, byť ve smyslu přibližně opačném), pročež nebylo kravaťákovi popřáno prožít konec roku v klidu a pohodě. S rozlítaným Silvestrem ale zmatky alespoň na čas pominuly, vášně utichly a kravaťák vyrazil na lyže.

Číst dál: Kravaťák lyžníkem

platekKravaťákovy hudební vlohy nestojí za nic. Ač obdařen v následstvo sluchem po dědovi muzikantovi téměř absolutním, tolent hudbu provozovati zůstal prakticky nerozvíjen, v důsledku čehož není kravaťák (s výjimkou nečetných stavů pod vlivem) hudbu provozovati na žádném z nástrojů, kde tóny nejsou instantně předpřipraveny k použití a i pak bývá výsledek tristní. Kravaťák je ovšem vcelku podrobně obeznámen s teorií vzniku tónů a pár desítek zařízení, k provozování hudby sloužících svého času postavil. V souvislosti s tím byl ovšem nucen nastudovat nemalý objem literatury o elektronice, hudební akustice a teorii nástrojů jako celku.A ve čtvrtek zjistil, že teorie je neúplná.

Číst dál: Kravaťák hráčem na dechový nástroj

Jsou živnosti, které by kravaťák jako zdroj obživy přijímal jen s krajním znechucením. Ač - jak tvrdí velcí šéfové - kravaťák dobře a výkonně pracuje zejména ve stresu a pod zátěží v podmínkách deficitu volných zdrojů, jsou místa a činnosti, na které má kravaťák rád spoustu času a s ním spojeného prostoru. Kravaťák nechce být chronometristou.

Číst dál: Kravaťák chronometristou

Vyhledávání

Kdo je online

Celkem přihlášeno: 233 uživatelů
No members online
Členů: 0 / Hostí: 233

Nejnovější uživatelé

  • ae21ae
  • Kejmil
  • Didier
  • Frfafel
  • PragueMate