DEV...ELeferno

tady se pracuje. Kurva, fakt těžce se tu pracuje. Ale už to mám skoro hotový.Lz.

V těch dávných, velmi dávných dobách, kdy ještě věřil lid i zvířata že hvězdy visí na nebeských skobách a zem je jako koláč placatá věřil lid (o zvířatech to známo není) v neomezenou léčivou moc účinků elektřiny. Což o to, léčivá moc účinků je prokázána empiricky i exaktně, nicméně víra oněch dob musela vskutku přenášet hory a obracet tok sibiřských veletoků zpět do vnitrozemí k vyprahlým pustinám Syrdarji. Pardon, nechal jsem se unést.

Oni doktoři se vlastně vyvinuli ze šamanů. Pacient musí uvěřit, že lékař mu svým uměním pomůže a víru je třeba posílit i k tomu příslušným rituálem. Od potřásání zdechlým tchořem a bušení do měděného bubnu přešli lékaři postupně k mesmerismu, magnetizaci, faradizaci a magnetické rezonanci. Řada zmíněných technik sice valného léčivého účinku v exaktním smyslu toho slova neměla, ale jejich efekt na (zejména, leč nejen) hysterické a sexuálně neukojené pacientky byl ohromující. A tak se někdy mezi první světovou válkou a krachem na newyorské burze narodil violet wand.
Pan Hrabal to geniálně popsal a pan Menzel to spolu s krásnou paní Vašáryovou geniálně natočil, za zdatné asistence kongeniálních pánů Šmitzera, Hrušínského a Hanzlíka. Podivný přístroj, sršící barevnými jiskrami  za doprovodu uhrančivého popraskávání učaroval spoustě lidí. Dámy si s nyvým pohledem na tvářích vybavovaly romantické rozčesávání vlásků, pánové - mohu-li posoudit - tíhli spíše k onomu ve filmu nezobrazenému přístupu, prezentovaného strýcem Pepinem. Dámy - poté ho vyzkoušely - též.
Původně jsem se sice chtěl dopustit úvahy o technickém umu a vynalézavosti, koncentrované do necelých dvou litrů objemu, ale nechám si to na příště. To, co mne přepólovalo je ranní v průběhu tvorby přípondělníku přiběhnuvší esemeska od jedné z duši milých úchylek s otázkou, jak se rusky řekne mrdat. Úchylčin synoveček si totiž nabalil Rusku a požádal tetičku o jazykovou konzultaci.

Vyhledávání

Kdo je online

Celkem přihlášeno: 158 uživatelů
No members online
Členů: 0 / Hostí: 158

Nejnovější uživatelé

  • ae21ae
  • Kejmil
  • Didier
  • Frfafel
  • PragueMate