DEV...ELeferno

tady se pracuje. Kurva, fakt těžce se tu pracuje. Ale už to mám skoro hotový.Lz.

Snaha koupit si "véčko" společně s hračkou byla mimo mé finanční a eleferní organizační možnosti, takže nakonec došlo na dílnu a vlastní (ne)šikovnost. Výsledkem je docela těžké, ale naprosto funkční dvojpólové véčko, vyrobené z jakési nožičky od sektorové skříně. Myslím, že to ale půjde z libovolné plné kulatiny když bude mít potřebný průřez. Upnul jsem to do soustruhu a vytočil tvar na fotce - tak nějak se mi líbil a taky jsem potřeboval sundat hodně porušený povrch. Zápich dole je polotovar, počítám s tím, že doplním nějaký štítek pro přivázání, případně i pro nějaká vibrující vajíčko.
Obrobek je rozříznutý po délce obyčejnou pilkou na železo, jemnějším listem, aby se moc neporušila hrana. Řezal jsem podle kovové příložky, aby to k něčemu vypadalo. Strojní pila by byla lepší, ale v práci bych asi nevysvětlil, co to bude. Obě poloviny jsem pořádně začistil, nejdřív pilníkem, pak plátnem - začistit stačí hrany a obvod, zdrsnění uvnitř řezu není na škodu, líp se lepí. Půlky jsou k sobě slepené epoxydem. Asi bude lepší lepit to přes nějakou distanční vložku, já si až po vytvrdnutí uvědomil, že se mi to mohlo přes to lepidlo šlusnout. Když epoxyd ztvrdne, je potřeba ještě jednou začistit dělicí šev. Určitě to někde vyteče.
Přívod mám na šroubky pod očka. Do každé poloviny jsem vyříznul čtyřku závit pro šroubek. Pokud to budete chtít pěkný, dáte místo šroubku šroubovací svorku. Celé "véčko" jsem měl za odpoledne hotové, takže nejde o nic světoborného. Ale hraje pěkně,  docela si ho s přítelkyní užíváme. Užijte si ho taky, pokud ho budete dělat.

Clancy

Vyhledávání

Kdo je online

Celkem přihlášeno: 511 uživatelů
No members online
Členů: 0 / Hostí: 511

Nejnovější uživatelé

  • Didier
  • Frfafel
  • PragueMate
  • 5Z28BA7 Thank you for signing up - it was amazing and delightful, wishing you all the best and much success. www.apple.com dsaqwrqw
  • Jiří