DEV...ELeferno

tady se pracuje. Kurva, fakt těžce se tu pracuje. Ale už to mám skoro hotový.Lz.

Další nesmyslně upálený mladý člověk v Plzni, ještě jeden  pokus v Praze.... Tento server je do značné míry přímo věnován bolesti v jejích různých podobách, nedá mi ale, coby jeho provozovateli, abych těchto pár řádek nenapsal. Věřte mi, prosím, že toho o bolesti vím o mnoho víc, než velká většina z vás.
Zřejmě každý člověk má za sebou okamžik, kdy mu suicidní myšlenky prolétly hlavou. Psychiatři tvrdí, že už to je dobrým důvodem vyhledat pomoc odborníka, já bych tak striktní nebyl - ojedinělá myšlenka na ukončení vlastního života jako na východisko ze zdánlivě (a zdánlivě zdůrazňuji) neřešitelné situace může být spouštěcím impulsem k hledání východiska z této situace. Pomoc odborníka je nutno vyhledat v okamžiku, kdy se myšlenky na sebevraždu objevují častěji (a záměrně nespecifikuji, jak často) a jsou doprovázeny častým střídáním období depresí s obdobími zvýšené aktivity.
Pro ukončení vlastního života existuje mnoho (z technického hlediska) snadných cest a sebeupálení je z nich jednou z nejohavnějších. Na rozdíl od klasického autodafé na hranici (jen málokdy ovšem prováděného z vlastní vůle), kde prvotní příčinou relativně rychlé smrti je kombinace tepelného šoku a udušení je samoupálení mnohem pomalejším a bolestivějším procesem. Relativně rychle hořící hořlaviny nejsou s to vyvinout množství tepla, postačující pro vyvolání bezvědomí a smrt nastupuje pomalu, zejména v důsledku rozsáhlých popálenin 2. a 3. stupně a ztráty ochranné a ventilační funkce kůže, kombinované s šokem z bolesti. I přes rychlé nasazení bolest tišících léků zůstává popálený při vědomí, přičemž jeho prognóza je nejčastěji velmi špatná. I v případě lepší prognózy zažívá během léčby popálený peklo při každé manipulaci, převazu, dotyku.
Jinak, pro úplnost, v procesu hojení se spáleniny musí udržovat vlhké, zaschnutí spodiny je vždy komplikací a přináší riziko dalšího zhoršení stavu. Podotýkám, že v tomto stavu jsou obnažena všechna nervová zakončení. Vlhkost se udržuje omýváním dezinfekčními roztoky, například 1% roztokem chloraminu, který navíc působí dobře i epitelizačně. Pro první pomoc sice stačí borová voda nebo fyziologický roztok, jejich léčivý účinek je ale nulový. Ani Dolsin, ani Dormicum či často používaný Tramal neutlumí bolest víc, než pouze částečně. Pokud jsem již toto téma otevřel - příškvar, cyklicky obepínající některou část těla (zejména krk nebo hrudník) je smrštěn do té míry, že je život ohrožujícím jevem. V případech hlubokých cirkulárních popálenin musí být v rámci první fáze pomoci odstraněn nekrektomií, tedy naříznutím eschery až do hloubky tkáně od centra příškvaru oběma směry až do dosažení vitální tkáně. Případné (mnohdy masivní) krvácení je třeba stavět, tlakový obvaz ale nesmí končetinu škrtit.
Zcela vědomě jsem se zaměřil na možné fyzické důsledky samoupálení - nejsem sto si představit, že jedinec, rozhodnuvší se k podobnému činu zvažuje i jeho dopad do života příbuzných, blízkých, kohokoliv. Představa, že je možné se k něčemu podobnému odhodlat v důsledku nespokojenosti se stavem světa je mi natolik cizí, že se jí odmítám zabývat, stejně, jako principiálně odmítám jakoukoli glorifikaci podobných činů, nepřinášejících nikomu nic jiného, než utrpení. Lidi, nedělejte to !

Vyhledávání

Kdo je online

Celkem přihlášeno: 78 uživatelů
No members online
Členů: 0 / Hostí: 78

Nejnovější uživatelé

  • Bohynamadam 123
  • 11SEDN11 www.yandex.ru
  • pitula
  • Baja
  • AdrianaSissy 62