DEV...ELeferno

tady se pracuje. Kurva, fakt těžce se tu pracuje. Ale už to mám skoro hotový.Lz.

Nenufer: Další ze série historických článků z archivů BDSM.cz původně vydaný 15.6.2000.

Dlouho slibovaná a očekávaná reportáž z večírku klubu Aradia.

Rider na mě naložil těžké břímě v podobě povinnosti okomentovat nedávný večírek v Hoštce. S rychlým přístupem sobě vlastním (večírek se konal 26.5) jsem se ujala úkolu.

Nejdřív by bylo dobré říct, že večírky v Hoštce byly v loňském roce tradiční záležitostí, potom se nějakou dobu nic nedělo, načež poslední pátek v květnu byla tradice obnovena. Akce se tedy konala po dlouhé přestávce. Pozvánky rozesílala Aradia soukromě, vyšel inzerát v Perversu a zmínka byla na BDSM.CZ. Tím vším bych vysvětlila velký počet zúčastněných nadšenců a jejich různorodost.

Jak se později ukázalo, každý jel na večírek se svými představami, jak to bude vypadat, přičemž představy jedněch se velmi lišily od představ druhých.

Co by příště mělo být jinak

Místo konání: Vzhledem k tomu, že došlo k neshodám s personálem penzionu U Vikomta, rozhodli jsme se, že příští sraz určitě uspořádáme jinde. Souhrn požadavků na místo konání pěkně sepsal Rider, kterého tímto chválím za konstruktivní myšlení (ono je lehké si stěžovat, ale říct, jak to udělat líp, to už je pro leckoho tvrdý vořech...):

 • Vhodným místem je hotel, penzion, v nejhorším případě restaurace. Podmínkou je, aby se místo dalo uzavřít, aby se nemísili devianti s nic netušícím obyvatelstvem.
 • Předpokládaná účast je 30 - 50 lidí (na posledním večírku bylo těch 50, další by asi měly být poněkud komornější). Tyhle lidi je třeba někam naskládat, tj. musí být k dispozici nějaký sálek či dostatečně velká místnost.
 • Ubytování v místě je vítáno, v dosahu podmínkou. Kolik lidí toho využívá řekne spíš Lenka, ale IMHO záleží hodně na tom, kde se to setkání bude konat, jestli je únosné jet ráno domů (většina lidí je z Prahy).
 • V sále se musí nacházet nějaký kus volné plochy (taneční parket), aby se tam mohl konat nějaký program (viz níže), příjemné leč ne nutné by bylo vyvýšené pódium.
 • Doba trvání - přes noc, společnost se rozejde až nad ránem, 4, 5, 6 hodin. Hlučnost - jako každá jiná větší společnost, nic zvláštního.
 • Program - nebude klasický program, spíše pokec v přátelském prostředí. Pokud někdo z přítomných má něco zajímavého, může předvést - módní přehlídka, přednáška, ukázka nějaké zajímavé praktiky... Ale rozhodně ne žádná live show, porno a veřejný sex, spíše "vzdělávací", za účelem prolomení ostychu, seznámení.
 • Majitelé a personál by samozřejmě měli být dostatečně tolerantní, aby se nevyděsili. Celá akce si zachová povšechný ráz přátelského setkání, pokecu, ale díky uzavřenosti si budeme moci dovolit něco víc. Takže obsluha by neměla být např. pobouřena klečením submisiva na zemi, tematickým (ne)oblečením, prostě umírněnějšími vnějšími projevy BDSM.
 • Finance - předpokládám, že účastníci snesou vstupné (tak max. 200-300/os.), povinnou konzumaci nebo něco v tom duchu (vstupné + večeře v ceně ap.), na úhradu nákladů, pronájem sálu atd.
 • Večírky by se konaly v měsíčních intervalech, patrně z pátku na sobotu.

Pokud víte o vhodném podniku, budeme rádi, když nám o něm napíšete. Zrušit setkání příznivců BDSM pro nedostatek vhodných prostor by přece byla věčná škoda. Na Riderovo shrnutí zatím zareagoval Tom návrhem, že menší počet lidí může večírek uspořádat u něj v rodinném domku. Tom má už s podobnými akcemi zkušenosti a vůbec mi to nepřijde jako špatný nápad. Někomu by patrně vadilo, že musí cestovat 150 km z Prahy, na druhou stranu velký rodinný dům má spoustu výhod – žádná zděšená obsluha, žádná zavírací doba, neplatíte vstupné a zálohy na cokoli, večeře vás nepřijde na pětistovku díky tučnému zaokrouhlení...

Program: Tady narážíme na základní problém. Přestože Aradia zorganizovala večírek opravdu dobře - kdo se nechtěl nudit, nudit se nemusel - sama uznává, že to nebylo úplně ono. K všeobecné nespokojenosti s děním (co se dělo je stručně popsáno v komentáři od Aradie a Honzy Bondyho) bych řekla, že pokud se sejde padesát lidí, není možné, aby se navzájem domluvili. Padesát lidí je moc. Řešení je jednoduché: Za prvé pořádat akce častěji. Pak se nestane, aby se všichni kolegové jednou za měsíc nahrnuli na jeden gigantický večírek. Za druhé: Pořádat různé akce pro různé lidi. Někdo si přeje vidět veřejné scénky, jiný si chce spíš přátelsky popovídat. Uspořádejte několik akcí s různými, předem jasně danými pravidly a programy. Na každý z těchto večírků pak přijde jiná sorta lidí a bude jich méně, nebude docházet k nedorozuměním. Na tomto místě bych vyzvala všechny čtenáře: Uspořádejte vlastní BDSM sraz. Pozvěte deset zainteresovaných přátel s nimiž se shodnete na programu. Akce se podaří. Není to tak těžké, jak se zdá. Sama jsem už pořádala sraz úchylů z diskuzního serveru Mageo a přestože mé organizační schopnosti nejsou nijak valné, nikdo se proti mě neobrátil jediným křivým slovem. Takže: Vy, kdo rádi chodíte na večírky, dělejte něco pro to, aby jich bylo víc.

Co se podařilo

Viděli jsme nové věci. Pěkný latex na živých tělech. Umělecké kovové předměty s nádherně ostrými hroty. Obojí přivezli sami účastníci a patří jim za to dík. Viděli jsme otroka s obojkem klečícího u nohou své Paní. Jiný otrok byl na místě ztrestán za nedokonalost v provedení úkolu, jež mu byl uložen.

Díky tomu, že Aradia každého požádala, aby se krátce představil, mohli jsme se někdy i lépe poznat, zjistit, co je kdo zač a možná se i inspirovat cizím postojem. Spousta lidí přišla na večírku k cenným novým zkušenostem. A právě kvůli poznávání těch ostatních, kvůli inspiraci a zkušenostem jistě stojí za pokus v budoucnu večírek zopakovat.

Vyhledávání

Kdo je online

Celkem přihlášeno: 123 uživatelů
No members online
Členů: 0 / Hostí: 123

Nejnovější uživatelé

 • Bohynamadam 123
 • 11SEDN11 www.yandex.ru
 • pitula
 • Baja
 • AdrianaSissy 62